A magyar falu program célja, hogy a falvakban a városokhoz hasonló életminőségben élhessenek az emberek, így a kormány minden olyan szervezetet támogat, melyek összefogása révén ez a cél elérhető.
Gyopáros Alpár közölte: a magyar falu program kezdete, 2019 óta 100 milliárd forintot ítéltek oda a településeknek, ebből 12 milliárd forintot az egyházaknak.
Ahogy nyilatkozta, a fejlesztések nyomán tetten érhető a kistelepülések lélekszámának növekedése országszerte.
Az egyházi fejlesztéseket célzó politikai támadások ellenére a kormány elkötelezett a program megvalósítása mellett, mivelhogy a történelmi egyházak évezredek óta szerves részei a falvak közösségeinek – nyomatékosította.
A kormány a program megvalósulása érdekében patronálja például a civil szervezeteket, az egyházakat, az önkormányzatokat és a családokat – húzta alá.
Gyopáros Alpár beszélt arról is, hogy az egyházakat az utóbbi évtizedekben sújtja a paphiány, mivelhogy miközben csaknem száz, százötven évvel ezelőtt minden falunak saját papja volt, mára öt-hat falu tartozik egy plébánoshoz.
Kara Ákos fideszes országgyűlési képviselő azt mondta el, hogy a térségben a magyar falu programnak és a vele párhuzamosan futó Korszerű Települések Programnak hála jó néhány fejlesztés megvalósul, és ezzel párhuzamosan szakaszosan nő a települések, köztük Pannonhalma lakossága.
A pannonhalmi Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániaépületben kiépítették a központi fűtésrendszert, kicserélték a nyílászárókat, korszerűsítették a vizesblokkot csaknem 8 millió forintból.
mti, fotó: Krizsán Csaba